Anihilacja – fantastyczny horror o samozagładzie ludzkości

Anihilacja to film Alexa Garlanda reżysera “Ex Machina” oraz scenarzysty “28 dni później”. Film stara się przekazać, że ludzkość od zawsze dąży do samozniszczenia, bez względu na to jak człowiek stara się poprawić.

Po uderzeniu meteorytu w latarnie morską tworzy się Strefa X. Nikt nie wie co znajduje się wewnątrz niej, ponieważ żadna z ekspedycji badawczych wysłana w Strefę nie wróciła. Wiadomo tylko, że otacza je dziwne zjawisko zwane iskrzeniem i ciągle się rozszerza, pochłaniając coraz większy obszar.

Dokładnie po roku nieobecności ze Strefy wraca Kane. Przychodzi on do swojego domu tak jak by nigdy nic się nie stało. Wita się z żoną Leną i po jakimś czasie zapada w śpiączkę z rozległym krwotokiem wewnętrznym. Lena jest biolożką z doświadczeniem militarnym więc zgłasza się na ochotnika do następnej misji badawczej. Chce ratować życie męża oraz zrozumieć co się z nim stało. Zespół składający się wyłącznie z kobiet wyrusza w stronę latarni morskiej. Im bliżej epicentrum iskrzenia anomalie są co raz dziwniejsze, a mutacje flory i fauny co raz większe.

Anihilacja łączy w sobie horror, dramat psychologiczny oraz thriller sci-fi

Annihilation” w pewnym stopniu możemy porównać do „Avatara” jeżeli chodzi o sceny przedstawiające florę i faunę. Za ścianami iskrzenia naukowcy odkrywają przepiękne zielone miejsce tętniące życiem. Wykreowany świat przyciąga oko widza, lecz można odczuć w nim coś groźnego, budzącego niepokój.

Zbliżając się co raz bliżej latarni bohaterki odczuwają większe oddziaływanie Strefy X na ich umysły jak ich ciało. Reżyser pokazuje nam psycho-fizyczną podróż w nieznane. Podejmuje z widzem dialog nad drogą i jej możliwymi skutkami, którą podąża ludzkość.

Oparta na motywach powieści Jeffa VanderMeera „Anihilacja„, z pewnością nie jest łatwym filmem. To kino powolne, wymagające od widza koncentracji, które w samym końcu pozostawi więcej pytań niż odpowiedzi. Osobiście bardzo lubię kino, które zmusza widza to refleksji po zakończonym seansie.

Jestem ciekaw waszej oceny i odczuć po obejrzeniu tego nietuzinkowego filmu.

Oficjalny zwiastun Anihilacja

Szymon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Ranking najlepszych seriali - top 10 wrzesień 2019

nie Wrz 8 , 2019
Witam postanowiłem co jakiś czas publikować ranking najpopularniejszych seriali telewizyjnych dostępnych w serwisie Netflix. Przedstawiam seriale, które powinieneś obejrzeć skoro już jesteś subskrybentem Netfliksa. Prezentuje najwyżej oceniane komedie, seriale o superbohaterach, dramaty, horrory i wiele innych. Stworzony przez mnie ranking to spektrum różnych gatunków, obejmujących seriale akcji, seriale dramatyczne, seriale […]