Baby Driver – bardzo dobry film akcji

Jeżeli połączymy Pulp Fiction, Szybkich i wściekłych oraz La La Land, to otrzymamy film Baby Driver.

Baby Driver” to dzieło Edgara Wrighta. Stworzył on film wokół muzyki nadając mu odpowiedni rytm i dołożył do tego trochę humoru, ładne fury i mnóstwo akcji.

Tytułowy Baby to małomówny chłopak, który w dzieciństwie przeżył wypadek samochodowy i z tego powodu słyszy szum w uszach. W złagodzeniu choroby pomaga mu słuchanie ulubionych utworów muzycznych w iPodzie. Życie Baby’ego (Ansel Elgort) podporządkowane jest rytmom piosenek, dzięki nim stał się bardzo precyzyjny jak twórcy jego ulubionych kawałków. Fenomenalna jazda samochodem to talent, jaki posiada chłopak i zdolność ta wykorzystywana jest podczas ucieczek z napadów na banki.

Kierowca musi odpracować swój dług względem Doktora (w tej roli Kevin Spacey), lecz za wszelką cenę chce zakończyć życie gangstera. Baby spotyka równie zakręconą co on dziewczynę, która jeszcze bardziej pokazuje mu jak może wyglądać normalne życie. Ale banda rzezimieszków, z którymi współpracował wcale nie podziela jego entuzjazmu.

Baby Driver obok Kingsman i Mad Max: Na drodze gniewu to produkcja, która zmienia podejście do filmów akcji, a twórcy są gotowi, by kreatywnie podejść do tego gatunku.

Fabuła „Baby Driver” kręci się wokół muzyki. W tej produkcji staje się kolejnym aktorem, potęgując emocje, które kryją się w poszczególnych scenach. Wszystkie piosenki nadają odpowiedniego rytmu sekwencjom i napędzają opowieść zawartą w filmie. Ogląda się to kapitalnie!

Aktorsko film jest równie ciekawy. Ansel Elgort w roli małomównego Baby jest świetnym przykładem na to, że zasada „czasami mniej znaczy więcej” idealnie oddaje jakość jego gry. Myślę, że jest to najlepsza rola w dorobku tego młodego aktora. Kevin Spacey po raz kolejny doskonale sprawdził się w roli czarnego charakteru. Englort Jon Hamm czy Jamie Foxx na drugim planie, nadali swoim bohaterom całkiem ciekawe rysy.

Reżyser świetnie zgrał ze sobą elementy akcji, humoru, dramatu i romansu – wspaniale współgrają ze sobą na ekranie. Sceny akcji są znakomicie zrealizowane, szczególnie pościgi, dzięki czemu film cały czas nas ekscytuje i nie zwalnia tempa.

Baby Driver bez żadnych wątpliwości już teraz może kandydować do miana jednego z najlepszych filmów typu musical-akcja, oczywiście z przymrużeniem oka.

Moja Ocena
 • 80%
  Fabuła - 80%
 • 85%
  Gra Aktorska - 85%
 • 85%
  Sceny - 85%
 • 90%
  Muzyka - 90%
85%

Podsumowanie

Baby Driver to film w którym twórcy idealnie połączyli ze sobą elementy akcji, humoru, dramatu i romansu. Gra aktorska na wysokim poziomie, przemyślana muzyka i bardzo ciekawa fabuła pozwoliła uzyskać fenomenalny film akcji.

Aty jak oceniasz tą produkcję?

Sending
User Review
95% (1 vote)

Szymon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Kiedy będzie 4 sezon Stranger Things ?

pon Sie 19 , 2019
Wszyscy ochłonęli po premierze trzeciego sezonu Stranger Things, jednak możemy się spodziewać dalszego ciągu historii, ponieważ 4 sezon jest już kręcony. Artykuł może zawierać spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność. Premiera czwartego sezonu „Stranger Things„, najpopularniejszego serialu na Netflix miała miejsce 4 lipca 2019 roku. Większość z Was już z pewnością […]
premiera stranger things 4