Najpopularniejsze polskie filmy dostępne na Netflix

Na zagranicznej platformie Netflix można oglądać najgłośniejsze polskie filmy. Między innymi: „Bogowie” – w głównej roli Tomasz Kot, grający Zbigniewa Religę. „Wałęsa. Człowiek z nadziei” Andrzeja Wajdy z Robertem Więckiewiczem w tytułowej roli. „Wołyń” nagrodzony Orłem m.in. za reżyserię, zdjęcia, muzykę i dla najlepszego filmu roku 2017.

Poniżej przedstawiam najpopularniejsze polskie filmy. Sprawdźcie sami, które z nich powinny was zainteresować. Czekam również na wasze opinie na ich temat.

Sztuka Kochania

Historia Michaliny Wisłockiej, słynnej ginekolog, autorki najpopularniejszego w Polsce poradnika o miłości pod tytułem „Sztuka Kochania„. Autorka książki, która zrewolucjonizowała seksualność PRL-u musiała przejść długą drogę przed wydaniem swojego dzieła. Zanim „Sztuka Kochania” podbiła rodzinny rynek księgarski, Michalina Wisłocka zmuszona była przełamać konserwatywną obyczajowość i przepychanki z bezduszną cenzurą.

Przekonaj się, jakie horrory są najlepsze na Netflix

Zwiastun filmu Sztuka Kochania

Bogowie

Film fabularny opowiadający o kardiochirurgu Zbigniewie Relidze. W roli profesora Tomasz Kot. „Bogowie” Pawlikowskiego to opowieść o lekarzu, który rzucił wyzwanie naturze i własnym ograniczeniom. Religa w latach 80-tych dokonał pierwszego w Polsce udanego przeszczepu serca. Samotny specjalista staje na przeciw swoim mentorom wyjmując serce z ludzkiego ciała. Udana operacja przełamuje moralne, religijne i kulturowe tabu.

Bogowie” podbił serca Polaków. Dzieło zostało okrzyknięte najlepszym filmem 2015 roku podczas rozdania Orłów.

Zastanawiasz się jaki film obejrzeć? Lista ciekawych filmów Netflix 2019

Oficjalny zwiastun Bogowie

Powidoki

Powidoki” to ostatni film Andrzeja Wajdy. Malarz Władysław Strzemiński (Bogusław Linda) jest wybitnym artystą i teoretykiem sztuki. Pracuje jako wykładowca w łódzkiej Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych. Studenci uwielbiają go i traktują niczym boga nowoczesnego malarstwa. To film o tym, jak socjalistyczna władza zniszczyła charyzmatycznego człowieka.

Zwiastun filmu Powidoki

Twój Vincent

Twój Vincent” to brytyjsko-polski, pełnometrażowy film animowany techniką malarską z 2017 roku. Dzieło Doroty Kobieli i Hugh Welchmana opowiada o życiu tytułowego bohatera.

Zwiastun filmu animowanego Twój Vincent

Wołyń

Akcja filmu „Wołyń” rozpoczyna się wiosną 1939 roku w małej wiosce zamieszkanej przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Wkrótce wybucha wojna i dotychczasowe życie wioski odmienia najpierw okupacja sowiecka, a później niemiecki atak na ZSRR. Kumulacja ataków nadchodzi latem 11 lipca 1943 r. Na Wołyniu oddziały UPA (przy aktywnym, często wsparciu miejscowej ludności ukraińskiej) dokonały zmasowanego ataku na 99 polskich miejscowości. Zamordowano tysiące Polaków. Do lutego 1944 r. (wg szacunków historyków) z rąk nacjonalistów ukraińskich zginęło ok. 100 tys. Polaków.

Zwiastun filmu Wołyń

Wałęsa. Człowiek z nadziei

Wałęsa. Człowiek z nadziei” to jeden z ostatnich filmów mistrza polskiego kina – Andrzeja Wajdy. Biograficzna opowieść o Lechu Wałęsie obejmuje czas gorącej walki Polaków z ustrojem komunistycznym i jego przedstawicielami. „Wałęsa. Człowiek z nadziei” jest niewątpliwie filmem historycznym, trafnie pokazującym przemiany lat 80-tych.

Wałęsa. Człowiek z nadziei

Szymon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Another Life - oficjalny zwiastun serialu Netflix

pt Lip 19 , 2019
Netflix zaprezentował oficjalny zwiastun nowego serialu sci-fi „Another Life„, który zadebiutuje w ofercie 25 lipca 2019r. Serial jest oryginalną produkcją platformy Netflix. Fabuła skupia się na astronautce Niko Breckinridge ( Katee Sackhoff – znana z serii „Battlestar Galactica” oraz filmu „Riddick”).
Another Life 2019