Niesamowita reklama Dom Z Papieru w Krakowie

1

Netflix postawił rzeźbę w Krakowie

Kilka dni temu na rynku w Krakowie obok rzeźby Igora Mitoraja pojawiła się ogromna maska. Dla bardziej wtajemniczonych nie była to wielka zagadka. Nowa rzeźba opisana „kradzież to prawdziwa sztuka” okazała się reklamą trzeciego sezonu serialu „Dom Z Papieru

„Eros Bendato” („Eros Spętany”) otrzymał przyjaciela dzięki inwencji marketingowej Netfliksa. Głowa Salvadora Dalego została zaprojektowana w skali 1:1 do prezentowanego na Rynku „Erosa Spętanego”.

Pierwszy oficjalny zwiastun Stranger Things 4

Netflix okradł Kraków?

Jak mi wiadomo reklama miała kosztować zaledwie 274 złote, co oznacza drobne jak dla Netfliksa. Rzeźba stoi od dnia premiery 3 sezonu serialu „Dom Z Papieru„, czyli od 19 lipca i będzie tam prezentowana do 5 sierpnia. Jak widać nie trzeba milionów, by dobrze się zareklamować bo dzienna opłata za reklamę to zaledwie 15 złotych.

Rzecznik prasowy Urzędu miasta Krakowa mówił, że z dokumentacji wynikało, że na Rynku Głównym ma zostać ustawiona rzeźba. Swoje oświadczenie wydał także Netflix, który twierdzi, że dokumentacja była pełna i zawierała „wizualizację i cel przedsięwzięcia”.

Jeśli UM Krakowa stwierdzi, że powinna nastąpić zmiana kwalifikacji opisywanej instalacji, Netflix oczywiście pokryje wszystkie dodatkowe koszty wynikające z tej zmiany

Ostatecznie Netflix ma zapłacić 5 tys. 78 zł, co daje 37 zł na mkw. za dzień.

Szymon

1 thought on “Niesamowita reklama Dom Z Papieru w Krakowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Jak Netflix zniszczył nowy serial Another Life

pon Lip 29 , 2019
Dwa tygodnie temu pojawił się zwiastun nadchodzącej nowości Netfliksa. „Another Life” to serial gatunku science-fiction, na który czekałem z niecierpliwością. Niestety bardzo się zawiodłem. Premiera tej produkcji odbyła się 25 lipca. Dopiero teraz piszę jej recenzję, ponieważ wraz z rodziną byłem na wakacjach i nie miałem możliwości obejrzeć „Another Life„.
nowe seriale netflix