The Chosen One – recenzja brazylijskiego mini-serialu

Pod koniec czerwca na platformie Netflix miał premierę „The Chosen One„. Brazylijski thriller to adaptacja meksykańskiego serialu „Niño Santo”.

Recenzja The Chosen One

Trójka doświadczonych lekarzy ma za zadanie zaszczepić mieszkańców wioski Aguazul przeciw wirusowi Zima. Główni bohaterowie to Lucia, zmagająca się z traumatyczną przeszłością, Enzo – młody, ambitny lekarz, zawsze krytykowany przez ojca, oraz Damiano – czarnoskóry specjalista, który wychował się w slumsach.

Jak można się domyśleć na pozór proste zadanie nie przebiegnie po myśli lekarzy, ponieważ od początku trafią na opór niebezpiecznych mieszkańców.

Sezon 1

Odizolowana społeczność Aguazul wydaje się być czymś w rodzaju sekty, nad którą władzę sprawuje uzdrowiciel, który niechętnie podchodzi do nauki. Dowiadujemy się, że wiara mieszkańców w „wybrańca” podtrzymuje ich przy życiu. W rzeczywistości robią to techniki, jakie On stosuje.

Na początku „The Chosen One” wciąga, lecz nie oszałamia widza. W niektórych momentach rozczarowuje nas płytki scenariusz. Ponieważ w serialu mamy do czynienia z wątkami czarnej magii, religijnymi wierzeniami i okultyzmem to wszystko trzyma nas przed ekranem. Te cechy stopniowo przekształcają thriller w horror, dzięki czemu chcemy poznać całą historię jak i jej zakończenie.

Wiadomo już kiedy będzie premiera „The Chosen One 2”

Z pewnością serial nie realizuje swojego potencjału, jednak mimo wszystko jest to przyzwoita produkcja. Jeśli macie wolny weekend to jak najbardziej umili wam dwa czy trzy wieczory.

Oficjalny zwiastun The Chosen One
Moja Ocena
 • 60%
  Fabuła - 60%
 • 45%
  Gra aktorska - 45%
 • 70%
  Sceny - 70%
 • 55%
  Muzyka - 55%
57.5%

Podsumowanie

Z pewnością widzowie po tej produkcji oczekiwali czegoś lepszego. Trzeba przyznać, że Netflix poszedł na przeciw widzom i stworzył serial, który jest inny od wszystkich. „The Chosen One” porusza kwestię wiary, okultyzmu i wątkami czarnej magii. Kwestie te nie są poruszane codziennie więc miło ogląda się taką produkcję.

A jak Ty oceniasz ten serial?

Sending
User Review
74% (2 votes)

Szymon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Stranger Things 3 sezon serialu ma scenę po napisach

pt Lip 19 , 2019
Dokładnie 4 lipca 2019 w serwisie Netflix odbyła się premiera serialu „Stranger Things” – 3’ci sezon był najbardziej wyczekiwaną produkcją tej zagranicznej platformy VOD. Stranger Things recenzja 3 sezonu najlepszego serialu produkcji Netflix Główni bohaterowie w ośmiu odcinkach będą zmagać się z Łupieżcą Umysłów, ale nie tylko, ponieważ jednym z […]
stranger things sezon 3